Створити POI в розділі : all

Новосибірськ- - найбільший промисловий, культурний і науковий центр на сході Росії.

Розташований на південному сході Західно - Сибірської рівнини , на Приобского плато , що примикає до долини річки Обі, поряд з водосховищем , утвореним греблею Новосибірської ГЕС.

У роки ВВВ сюди були евакуйовані багато промислових підприємств і цивільне населення з Європейської частини СРСР.

Новосибірськ вважається науковим центром всього Сходу Росії.

Всесвітню популярність Новосибірську приніс Новосибірський Академмістечко , на території якого розташовані десятки науково -дослідних інститутів , Новосибірський державний університет , Фізико - математична школа НГУ , Інститут досліджень патології кровообігу.Недалеко від Новосибірська , в наукогради Кольцово перебуває Державний науковий центр вірусології та біотехнології Вектор . У селищі Краснообск розташоване Сибірське відділення Російської академії сільськогосподарських наук.

 

Усього в Новосибірську 47 вищих навчальних закладів. З них 14 університетів , 23 інститутів, 10 академій.Найбільшим вузом є Новосибірський державний технічний університет ( НГТУ ), в якому одночасно навчається більше 22 тисяч студентів.

 

Місто виникло в 1893 р. як Нова Село в зв'язку з будівництвом залізничного моста через Об при проведенні Транссибірської залізничної магістралі.

 

У 1894 р.Нова Село перейменована в селище Олександрівський , в 1895 р. - у селище Новомиколаївський на честь імператора Миколи III.

В 1903 р. перетворений в місто Новоніколаєвськ Томської губернії. Вигідне географічне положення сприяло швидкому розвитку Новомиколаївська .

У 1921-25 рр. . - Місто стає центром Новомиколаївської губернії.

Нарешті в 1925 р. його перейменовують в Новосибірськ, і він стає окружним містом Сибірського краю. З 1930 р. - центр Західно - Сибірського краю , з 1937 р. - Новосибірської області.

З 1930- х рр. . Новосибірськ перетворився на значний промисловий, науковий і культурний центр.

Сьогодні Новосибірськ пов'язує Сибір , Далекий Схід, Середню Азію з європейськими регіонами Росії. Кадрові і торговельні потоки в значній мірі сприяють розвитку міста. Крім цього Новосибірськ є також річковим портом.

.