Створити POI
подписчики
всего: 0

 

Каховська ГЕС розташована на Дніпрі - головної водної артерії України і третій річці в Європі за довжиною і площею басейну ( 2285 км ; 503 тис. кв . Км .) . Дніпро тече до Чорного моря через всю Україну.

 

Основна частина стоку річки ( понад 80 % ) формується на верхньому Дніпрі.

 

У вересні 1950 р.вийшла Постанова Ради Міністрів СРСР про будівництво Каховського гідровузла і Північно -Кримського каналу , зрошення земель південних районів України і Північних районів Криму.

 

Метою будівництва Каховського гідровузла було : забезпечення стійких урожаїв сільськогосподарських культур господарських на півдні Україні , подальший розвиток високопродуктивного тваринництва і підвищення виробництва гідроелектростанції для сільського господарства і промисловості.

 

Також важливим завданням створення Каховського гідровузла було поліпшення судноплавства на Дніпрі. Впровадження Каховської ГЕС поліпшило баланс потужності об'єднаної енергосистеми України і підвищило надійність її роботи.

 

В основу науково обгрунтованої схеми створення Дніпровського Каскаду гідроелектростанцій було покладено принцип комплексного, найбільш ефективного з народногосподарської точки зору , використання водних ресурсів Дніпра.

 

Перш за все це обумовлено виробництвом електроенергії , участь у регулюванні частоти та потужності в Об'єднаній енергосистемі України. Гідроелектростанції дозволяють народному господарству зберегти значну кількість паливних ре6сурсів .

 

Не менш важливу роль ГЕС грають у питанні екологічної безпеки і постачання населення питною водою.

 

На ГЕС відсутні шкідливі викиди в навколишнє середовище. Через гідровузол проходять стратегічні автомобільний і залізничний мости.

 

Всіма цими перевагами володіють гідроелектростанції.

 

Каховська ГЕС початку Каскад Дніпровських ГЕС - вона була другою (після ДніпроГЕСу ) на Дніпрі.

 

Станція стала школою багатьох поколінь гідроенергетиків нашої та інших держав. Досвід будівництва та експлуатації Каховської ГЕС вивчається фахівцями багатьох країн.

.